مجموعه ویتاسا شما را به خرید بهترین محصولات کیوی تازه و کیوی خشک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش عمده کیوی صادراتی مازندران

آنچه در این مقاله می خوانید ...

شرایط رشد درخت کیوی در ایرانمراحل تکثیر و تولید کیوی آب دارخرید کیوی صادراتی مازندران با قیمت ارزان

کیوی ها یک میوه سرد سیری هستند که عطر و طعم و فواید زیادی برای سلامتی دارند و بیشتر در شمال ایران کشت میشود . قسمت سبز آنها شیرین و مقوی است. همچنین پر از مواد مغذی مانند ویتامین C ، ویتامین K ، ویتامین E ، فولات و پتاسیم است. آنها همچنین آنتی اکسیدان زیادی دارند و منبع خوبی از فیبر هستند. در این مقاله به شرایط رشد، تکثیرو تولید کیوی صادراتی مازندران میپردازیم . فروش عمده کیوی صادراتی مازندران

شرایط رشد درخت کیوی در ایران

شرایط رشد درخت کیوی در ایران بیشتر گیاهان کیوی در هر دو آفتاب کامل یا سایه روشن رشد می کنند. کیوی به طور کلی به خاک کمی اسیدی نیاز دارد که pH آن بین 6.0 و 6.5 باشد. اگر خاک شما خیلی قلیایی است ، می توانید برای اسیدی کردن آن سعی کنید شرایط مناسب برای رشد کیوی را ایجاد کنید. خاک باید مرطوب باشد اما خوب زهکشی شده است.ممکن است برای شما جالب باشد که بدانید کیوی تقریباً در هر آب و هوایی که حداقل یک ماه در دمای کمتر از 45 درجه فارنهایت در زمستان تجربه کند ، رشد خواهد کرد. برای رسیدن  میوه ها نیاز به یک دوره سرماخوردگی است.باید مکانی پیدا کنید که بتواند خاک اسیدی را فراهم کند. شما می توانید تا زمانی که pH فعلی قلیایی نباشد ، روی اسید کردن خاک خود کار کنید. مهم است که کیوی  های خود را در همه زمان ها سیراب کنید زیرا آنها به خوبی خشکسالی را کنترل نمی کنند.میوه های کیوی نیاز به یک مکان آفتابی پناهنده ، ترجیحا یک دیوار غربی دارند ، اگرچه در مناطق خفیف تر می توان آنها را در فضای باز پرورش داد. شاخه های جوان در بهار در برابر صدمه به یخ زدگی بسیار آسیب پذیر هستند و ممکن است نیاز به محافظت داشته باشند. آنها بهترین رشد را در یک خاک بارور و به خوبی زهکشی شده با اسید کمی غنی از مواد آلی دارند.

مراحل تکثیر و تولید کیوی آب دار

مراحل تکثیر و تولید کیوی آب دار حال به روش تولید این میوه خوش طعم می پردازیم:

مرحله اول:چندین نهال کوچک گیاه کیوی را در گلدان قرار می دهیم.

گیاهان زیادی وجود دارد که از جوانه های کوچکی که در ظرف کاشته ایم رشد می کنند. برگهای ریزی را میبینیم . در این مرحله گیاه برای رشد از انرژی ذخیره شده در بذر بهره می برد. در این مرحله ما گیاهان کوچک را از هم جدا میکنیم و در هر گلدان دو تا  را قرار خواهیم داد .

مرحله دوم:گیاهان بزرگتر را جدا قرار می دهیم.

در این مرحله حدود 3 هفته طول خواهد کشید تا گیاهان کیوی بیشتر برگ های خود را رشد داده و به فتوسنتز یا انرژی خورشید متکی باشند تا به رشد خود ادامه دهند. گیاه نیاز به نور کافی و رطوبت مداوم دارد

مرحله سوم:گیاهان بزرگ را به گلدان منتقل میکنیم.

وقتی گیاهان شروع به رشد برگهای بیشتر می کنند ، ما آنها را به گلدان های جداگانه منتقل می کنیم زیرا آنها به سرعت رشد می کنند! برای تقویت تغذیه آنها شروع به بارور کردن آنها با “کود شروع کننده” میکنیم.

مرحله چهارم : یک گیاه نر و یک گیاه ماده ایجاد میکنیم.

وقتی گیاهان این گیاه بزرگ شده اند ، زمان قابل توجهی صرف شده است زیرا آنها شروع به گلدهی می کنند و می بینید که این گیاه “نر” است یا “ماده”. برای رشد میوه کیوی ، گیاه ماده باید توسط گیاه نر گرده افشانی شود. طبیعت از این امر مراقبت خواهد کرد ، اما ما باید اطمینان حاصل کنیم که برای گرده افشانی موفق حداقل 1 گیاه نر برای هر 5 گیاه ماده داریم.

چندین روش تکثیر وجود دارد که می توان از آنها برای رشد گیاهان جدید استفاده کرد. می توانید از پیوند ، قلمه ، جوانه زدن یا جوانه زنی بذر استفاده کنید. از آنجایی که دانه ها از نظر نوع صحیح نیستند و احتمالاً شما گیاهانی دریافت می کنید که بسیار متفاوت از والدین هستند ، روش های دیگر ترجیح داده می شوند

خرید کیوی صادراتی مازندران با قیمت ارزان

خرید کیوی صادراتی مازندران با قیمت ارزان برای خرید کیوی با کیفیت مازندارن شما میتوانید به یک میدان تره بار یا مرکز فروش کیوی بروید که البته این امر موجب افزایش زمان و هزینه برای شما میشود . شما میتوانید با کارشناسان ما تماس گرفته و از کیفیت و قیمت کیوی صادراتی اطلاع پیدا کنید و این گونه هزینه و وقت  کمتری را متقبل شوید. 

پریسا نوری

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاسا شما را به خرید بهترین محصولات کیوی تازه و کیوی خشک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید